Yemek getiren kuryeden gazeteciye taciz!

Çınar, mesajın ekran görüntüsünü paylaşarak kuryenin tacizini kamuoyuna açıkladı. Mesajda kuryenin “Muhteşem bir kadınsın. Seni doğuran ana seni doğuracağıma taş doğuraydım diyemez. Zaten taş doğurmuş.” şeklindeki ifadeleri yer alıyordu.

Çınar’ın tepkisi üzerine Yemeksepeti yetkilileri konuya duyarlılıkla yaklaştı. Yemeksepeti, Çınar’a verdiği cevapta, “Merhaba, yaptığımız görüşmede verdiğiniz detaylar üzerinden konuyu hassasiyetle takip ediyoruz. Gelişmelerle ilgili sizi bilgilendireceğiz.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Çınar, kuryenin tacizine karşı net bir tavır alarak, mesajdaki kişinin cep telefonu numarasını engelledi ve Yemeksepeti’ne “Kuryelerimizi terbiye edelim! İş ahlakı nedir? Öğretelim.” şeklinde çağrıda bulundu. Bu durum, sosyal medyada da geniş çapta tartışıldı ve kuryenin bu tür davranışlarına karşı tepkiler yükseldi.

Olay, işyerindeki profesyonellik ve etik kurallar açısından da önemli bir ders niteliği taşıdı. Yemeksepeti gibi platformların, çalışanlarının bu tür taciz veya rahatsız edici davranışlarını ciddiye alması ve gerekli önlemleri alması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir